The Apples-girls rock  

Dívčí pop-rocková kapela The Apples se na české hudební scéně objevila již v roce 1999, kdy oslavila dvojnásobné vítězství v televizní show Karla Šípa Rozjezdy pro hvězdy. V roce 2001 s písní Petra Jandy „Tak řekni“ vyhrála soutěž Děčínská kotva a svůj drtivý nástup podtrhla ještě jako předkapela legendární skupiny Olympic při jejím koncertu v Lucerně. Následovala řada účinkování v televizních pořadech jako Abeceda hvězd V. Hrona, Dobročinná akademie aneb Paraple, Snídaně s Novou, Dobroty a další...

Zajímavá je geneze kapely The Apples. Dívky začaly hrát coververze hitů 60. a 70. let. Ovlivněny zejména tvorbou Beatles a érou rock and rollu se snažily o autentickou interpretaci známých písní, kterou obohacovaly svým typickým ženským elementem. Důraz byl při tom kladen zejména na vokální složku a hudební kvalitu, jež doplňovaly nápadité a stylové kostýmy. Postupem času začaly hrát na svých koncertech i evergreeny z dalších hudebních dekád a tak se na repertoáru objevila jména jako ZZ Top, AC/DC, Deep Purple, Guns´n´Roses a další. To vytyčilo další umělecké směřování této kapely směrem k tvrdší rockové hudbě. Jako jedna z mála českých kapel se The Apples může pochlubit více než sty koncerty ročně. Ty tvoří zejména produkce v rámci větších firemních akcí, městských open air slavností a festivalů. Nechybí ani zahraniční turné a to zejména v Itálii, Rakousku, Polsku, Německu, Slovensku a USA (Atlanta, Chicago, Denver, New York)

V roce 2010 vydaly své autorské CD Drž mě. Vedle dvou coververzí německé skupiny Juli a dvou skladeb Petra Slabého pochází většina písní z dílny německého producenta Udo von Geldena. Ten stojí i za realizací a vydáním celého nosiče. Nahrávání se uskutečnilo v berlínském studiu bývalého člena skupiny Alphaville Bernda Goesslinga. Album přináší řadu rytmicky svěžích pop-rockových skladeb, v níž se zvuk elektrické kytary doplňuje s tradičně propracovanou vokální složkou. Kapela se zde profiluje poněkud jinak, než ji její posluchači vnímají. Záměrně se odklání od svého revivalového image a ukazuje schopnost jít vlastní cestou.

V roce 2012 přijala skupina The Apples pozvání od Chrise Normana (ex Smokie), a vystoupila s ním jako předkapela na jeho turné po celé České republice.
Nezapomenutelnou zkušeností téhož roku byla i účast v televizní soutěži „Československo má Talent, kde se staly semifinalistkami. Kvůli nevyhovujícím smluvním podmínkám však ze soutěže odstoupily.

V této době se skupina věnuje hlavně koncertní činnosti po celé Evropě.